Kontakty

Jako zvláštní hosté prezidenta republiky Miloše Zemana budou mít od 1. listopadu 2022 do 31. prosince 2022 včetně senioři od 70 let vstup zdarma do katedrály, Vladislavského sálu a dalších míst na Pražském hradě.

“Musíme myslet na naše starší spoluobčany, na které nejvíce dopadá současná těžká ekonomická situace. Vnímáme nejen ekonomický tlak, kterému jsou vystaveni, ale i jejich nejistotu a obavy z budoucnosti. Pražský hrad je místem, kde jsou vždy vítáni, kde se setkají s důstojným a vlídným přijetím. Proto pan prezident rozhodl o tom, že v listopadu a v prosinci budou mít lidé od 70 let včetně jako zvláštní hosté prezidenta republiky vstup zcela zdarma do základního návštěvnického okruhu a do výjimečné expozice Příběh Pražského hradu,”

Vstup pro návštěvníky od 70 let včetně zdarma zahrnuje Starý královský palác, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a Baziliku sv. Jiří. Součástí je i stálá výstava Příběh Pražského hradu s řadou vzácných a originálních exponátů. Pro volný vstup stačí, když v pokladnách Pražského hradu předloží platný doklad s datem narození a obdrží bezplatnou vstupenku.

Zdroj: www.hrad.cz