Kontakty

Třicet devět pětičlenných sportovních družstev, z toho tři družstva ze zahraničí (Polsko, Slovensko) si dnes poměřilo síly na stadionu TJ Lokomotiva V Olomouci. O zlatý pohár se podělili senioři z Moravskoslezského kraje a družstvo ze Slovenska Bardějov I., stříbrný pohár putuje do Ostravy a bronzový pohár získalo družstvo seniorů ze Zábřehu. Vítězům gratulujeme.

Cílem těchto sportovních her není lámání rekordů ale aktivizace seniorů pohybem na čerstvém vzduchu, posilování duševního a fyzického zdraví, navazování nových přátelství, výměna zkušeností.

Hry se konaly již tradičně pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. K tradici patří také ocenění nejstarších účastníků těchto her, o které se postarali partneři Anděl na drátě( chytré hodinky a roční předplacený paušál) a Moudrá sovička (chytrý telefon). Letos v ženské kategorii je zapsán do kroniky KRS ročník 1938 a v mužské 1942. Krajská rada seniorů děkuje touto cestou MUDr. Dagmar Malotové a jejímu zdravotnickému týmu, všem partnerům a Olomouckému kraji za podporu, bez které by seniorské hry a volnočasové aktivity nemohly být pořádány.

Milena Hesová
předsedkyně krajské Rady seniorů Olomouckého kraje
místopředsedkyně Rady seniorů ČRVýsledky 2021 PDF
Výsledky 2021 JPEG