Kontakty

Dvanáct finalistek z Olomouckého kraje přišlo dnes ukázat pravou seniorskou krásu.

Zpívalo se, recitovalo, tančilo…každá babička předvedla kus svého umění a přestavila své záliby. Všechny byly naprosto úžasné, každá svá, originální.

K našemu úžasu ,bezmála na pět set seniorů se vypravilo na výstaviště Flóra podpořit svou favoritku. Akce se konala za zpřísněných hygienických pravidel a nařízení v souvislosti s Covid -19. K naší radosti byli skoro všichni očkovaní a menší část otestovaná. Všichni účastníci prošli kontrolou a získali na ruku růžový náramek, rouška byla samozřejmostí.

Babička roku 2021 Olomouckého kraje zlatá – Seidlová Helena ze Zábřehu, stříbrná – Alena Budíková z Velké Bystřice a bronzová -Hausnerová Františka z Moravského Berouna, Nejstarší babička roku 2021 -paní Hloušková Ludmila a korunku a titul Babička sympatie získala od diváků Tejkalová Rozálie z Bouzova. Všem vítězkám srdečně gratulujeme.

Udělovali jsme nově cenu „Zlaté vnouče“. Vnoučata byla nominovaná finalistkami – Vít Vrbka, Natálie Krejčířová, Martina Grůzová, František Miklas. Poděkování se dostalo i nejlepším seniorským sportovcům za vzornou reprezentaci našeho kraje, nejen doma ale i v zahraničí – na Slovensku a v Polsku. Akci „Babička roku 2021 Olomouckého kraje poctila svou návštěvou delegace z Opolského vojvodství. Naši přátelé a zástupci spolku“ Jantarové srdce“ přivezli dokonce i krásné dárky všem soutěžícím babičkám.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a byla podpořená z rozpočtu kraje a dalšími partnery – České dráhy, NET4GAS, Rada seniorů ČR, SeniorTravel, Hotel MAS***Sezimovo Ústí, Anděl na drátě, Age CENTRUM, Zdravotní pojišťovna 211, Ondrášovka, SunDrive a další…

Slavili jsme zároveň Svátek seniorů, zazpívali Vašek Říhák s cimbálkou a Martin Motýl, interpreti TV Šlágr.Organizátorem byla krajská Rada seniorů Olomouckého kraje, která děkuje všem svým partnerů ,za podporu, bez které by taková krásná novodobá tradice nemohla být.

V listopadu se sejdou zlaté babičky ze všech krajů ČR opět na výstavišti Flora u nás v Olomouci, kde se utkají o titul „Babička roku 2021“. Vítězku čeká týdenní zájezd na ostrov Kréta ve 3* hotelu All inclusive pro dvě osoby.

Novinkou letošního roku bude udělení titulu „Babička roku Česko -slovenská 2021. A my všichni, kteří jim budeme fandit, zažijeme neskutečnou šou. Máme se na co těšit!


Reportáž TV Morava