Kontakty

Finančně nenáročný projekt vznikl z iniciativy MPSV a podpory krajských samospráv v projektu nazvaném Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Seniorská obálka – chytrý papír , zdánlivě maličkost , která může zachránit lidský život.

Jedná se o papírový formulář, do kterého si senioři zapíši aktuální informace o svém zdravotním stavu, po té vloží do průsvitné plastové obálky a uloží na viditelném místě na lednici , či vstupní vchodové dveře zevnitř bytu tak, aby byla pro záchranáře lehce viditelná.

Krajská Rada seniorů se zapojila velmi aktivně do propagace a distribuce I.C.E karty. Seniorská obálka prokázala od začátku svůj důležitý význam v praxi, jsou známé případy, kdy významně urychlila pomoc a následnou péči ošetřovaného.

Proto s povděkem kvitujeme, že se autoři a koordinátoři projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň rozhodli chytrou seniorskou obálku aktualizovat a vytvořili také menší, kapesní verzi, která bude nadále sloužit lékařům, jako prvotní rychlé získání důležitých informací o ošetřovaném.

Nová mini verze reaguje také na současné proticovidové opatření a je doplněná o údaje o očkování. Více informací o projektu získáte na webových stránkách seniorivkrajich.mpsv.cz

Najdete tam také pokyny k vyplnění a užívání. U Obálky mini tvůrci doporučují tisk na tvrdší papír. Seniorská obálka je určena všem, kdo o ní má zájem.

Chytrou obálku může získat v naší poradně KRS každé pondělí ve Štursové ulici v Olomouci nebo si ji stáhněte zde:

Karta ke stažení – PDF