Kontakty

Krajská Rada seniorů Olomouckého kraje ve spolupráci s krajem a pod záštitou I. náměstka hejtmana pana I. Slavotínka uspořádala první letošní mezigenerační akci v přírodě, nazvanou „Jdeme celá rodina„.

Třetího ročníku stezky poznání se zúčastnilo sto sedmdesát registrovaných účastníků. Nejmladšímu byly 3 měsíce a nejstaršímu bezmála 90 let, zúčastnily se celé rodiny, včetně domácích mazlíčků. Na účastníky čekala připravená stezka v krásné přírodě, deset stanovišť, kde účastníci plnili různé dovednostní úkoly, kvízy, sportovali. Za své výkony sbírali razítka do registračních karet a také sladké odměny. V cíli pak registrační karty směnili za voňavé občerstvení z udírny, malinovku, propagační dárky, sladké odměny.

Novinkou letošního ročníku pro všechny účastníky byly pamětní listy podepsané přerovským malířem Lubomírem Dostálem. Akce byla připravená s ohledem na dodržení opatření v souvislosti s Covid -19, chyběla tedy oblíbená country kapela a kreativní dílničky pro širokou veřejnost. I přes obavy, zda akci vůbec uspořádat, nutno říci, že nečekaná účast nás velmi překvapila a že všichni účastníci se chovali zodpovědně a disciplinovaně. Všude byla cítit radost z pohybu na čerstvém vzduchu a vzájemného setkání. Počasí nám také přálo. A slova díků a uznání spokojených účastníků nám, organizátorům byla odměnou. Kéž bychom mohli takových aktivit pořádat více.

Krajská Rada seniorů děkuje touto cestou všem, kteří věnovali svůj čas a pomohli při organizování skvělého odpoledne.