Kontakty

Sobotní odpoledne ve Skrbeni , kde místní klub seniorů uspořádal první ročník soutěže o nejlepší bábovku. Přihlásilo se 23 pekařek a porota měla vybrat tři nejlepší. Přiznám se, bylo to velmi těžké, za mě vyhrály všechny. Bábovky vypadaly báječně a také skvěle chutnaly. Sedmičlenná porota hodnotila celkový vzhled bábovky, strukturu po rozkrojení, vůni a chuť. K hodnocení bábovek hrála kapela. Prvenství získala nakonec netradiční bábovka rakytníková, kterou upekla členka místního seniorského spolku Ludmilka Štěrbová, druhé místo obsadila bábovka tvarohová paní Zdenky Zbořilové z Příkaz a na třetím místě skončila margotková bábovka předsedkyně skrbeňského seniorspolku paní Marty Studené.

Krajská Rada seniorů Olomouckého kraje udělila I. ročníku „bábovkobraní“ záštitu a vítězné cukrářky získaly krásné ceny. Porota poděkovala všem soutěžícím a ocenila jejich snahu drobnými dárky. Poděkování patří také organizátorům – seniorklubu ze Skrbeně pod vedením paní Marty Studené.

Děkuji za pozvání, bylo mi ctí.

Vítězný recept I. ročníku 2022 bábovkobraní ve Skrbeni:

Vítězná rakytníková bábovka

Rakytníková bábovka

3 vejce vyšleháme se 150 g krystalového cukru, citrónová kůra,do vyšlehané směsi zamícháme 200 g polohrubé mouky,1/2 prášku do pečiva, 1 šlehačka, nasekané ořechy a den předem obalený rakytník v cukru. Pečeme s láskou a hotovou bábovku přelejeme citronovou polevou. Dobrou chuť.

předsedkyně KRS Olomouckého kraje

Milena Hesová