Kontakty

Díky úžasné spolupráci s MPSV v zastoupení koordinátorem pro Olomoucký kraj panem Ing. Václavem Zatloukalem , se nám dnes podařilo uspořádat historicky první virtuální mezinárodní setkání seniorů ČR a Slovenska, jehož cílem bylo společné téma „aktivity seniorů obou zemí v době pandemie.“ Díky této spolupráci se podařilo prolomit bariéry virtuální komunikace v seniorské komunitě v této době pandemie a i přes všechny těžkosti, které elektronická online komunikace seniorům přináší, se to podařilo a nemožné se stalo skutečností.

Krajská Rada seniorů Olomouckého kraje velmi úzce a aktivně spolupracuje s OO JDS Slovensko již více jak šest let. Společné projekty jako jsou sportovní hry, oslavy Dne seniorů, vzájemná setkání za účelem poznání jednotlivých krajů, zvyků a tradic (Vysoké Tatry , Jeseníky, Ukrajina , Baltik) wellness pobyty a další zastavil a ochromil Covid 19.

Profesionální řízení debaty a moderace pan Zatloukala, kterému touto cestou moc děkujeme, pak byla zárukou kvality virtuálního jednání všech zúčastněných. K poděkování se připojují i kolegové ze Slovenska. Shodli jsme se, že setkání bylo velmi srdečné a dodalo seniorům tolik potřebnou energii a nabuzení k dalším aktivitám i v době pandemie.Těšíme se na další společné aktivity a spolupráci.